Sborový zpravodaj na leden 2024

Milé sestry a milí bratří,

prvně Vás zdravím a přeji Vám vše dobré – tedy Boží požehnání do nového roku!

„Všecko nechť se mezi vámi děje v lásce.“ (1. Korintským 16, 14)
HESLO Jednoty bratrské na r. 2024

Posílám Vám sborový zpravodaj na tento měsíc – leden 2024. Zároveň bych chtěl zvlášť upozornit na několik věcí:

– SBÍRKA SVÍČEK NA POMOC UKRAJINĚ: Máte-li doma zbytky svíček, je možné je přinést do kostela či do Mathesivy síně, kde je pro ně „sběrná nádoba“ (či taška). Tyto „vysloužilé svíčky“ pak poslouží jako základ pro výrobu zákopových svíček, které pomohou ukrajinským vojákům v zákopech. Pro více informací vizte https://www.pomahameukrajine.cz/news/sbirka-vosku-pro-vyrobu-zakopovych-svicek-pokracuje, možné je rovněž napsat sestře Hromadové (hromadova@lutersky.cz).

– PŘEDNÁŠKA: V pátek 19. ledna 2024 proběhne od 18.00 v Mathesiově síni neformální přednáška („ekumenické popovídání“) na téma Kmotrovství a kmotřenectví s br. Vojtěchem Měřičkou ze Starokatolické církve a Řádu sv. Lazara. Rádi zveme! Plakát přikládám.

– VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA MÍSTO ŘEDITELE ÚŘADU ECAV V ČR: Výběrové řízení (https://ecav.cz/kategorie/ecav/kategorie/deni-v-cirkvi/vyberove-rizeni-na-pozici-reditel-ecav-v-cr/) běží až do 31. ledna 2024. Pokud znáte vhodného kandidáta*tku, dejte mu vědět!

– Chystám se Vás v průběhu ledna obesílat s potvrzeními o darech – máte-li k nim nějaké upozornění (třeba změna adresy), dejte mi, prosím vědět.

– Chystám se začít pracovat na Zprávě faráře za r. 2023, vítám Vaše podněty, co by tam mělo být zmíněno.

– Máme dost nových časopisů Evangelicus: Pokud se k Vám nedostaly / nedostanou jinak, je možné o něj požádat v kostele kolem Bohoslužeb.

Zůstávejte v Pánu

bratr Tomáš, farář z Jirchář

Autor:

V současnosti (od září 2019) jsem v pražském sboru administrátorem (zastupujícím farářem). V minulosti jsem byl ve sboru nějakou dobu členem (za studií) a trávil jsem zde část svého vikariátu. Narozen 1987; ženatý - manželka Diana.

Napsat komentář