Archiv kalendária

ČERVENEC - SRPEN

Neděle 2. 7. – 3. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Neděle 9. 7. – 4. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář Jaroslav Vokoun (kostel)

Neděle 16. 7. – 5. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže ordinovaný diakon Dominik F. Žbánek (kostel)

Neděle 23. 7. – 6. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 27. 7.
18.00 Letní filmový klub: Toni Erdmann, režie M. Ade, GER 2016 (Mathesiova síň)

Neděle 30. 7. – 7. po Trojici
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Neděle 6. 8. – 8. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Neděle 13. 8. – 9. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Neděle 20. 8. – 10. po Trojici/Kající
18.00 Služby Boží, káže ordinovaný diakon Dominik F. Žbánek (kostel)

Neděle 27. 8. – 11. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář Jaroslav Vokoun (kostel)

Úterý 29. 8.
18.00 Čtenářský klub: Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů (Lutherova síň)

Čtvrtek 31. 8.
18.00 Letní filmový klub: Dva dny, jedna noc, režie J. P. & L. Dardenne, BEL/ITA/FRA 2014 (Mathesiova síň)

Neděle 3. 9. – 12. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Pátek 8. 9. - sobota 9. 9. 2017
Církevní výlet „Po stopách luterské reformace do severozápadních Čech“

Neděle 10. 9. – 13. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Upozorňujeme:

Sobota 23. 9.
15.00 Pásmo k výročí posvěcení kostela, představení Speciálního vydání Bible u příležitosti 500 let reformace a následná zahradní slavnost s pivním překvapením (kostel a zahrada)

Neděle 24. 9. – 15. po Trojici
09.30 Slavnostní Služby Boží spojené se slovenským sborem u příležitosti výročí posvěcení chrámu sv. Michala V Jirchářích (kostel)
! ! ! Služby Boží v obvyklém čase v 18.00 hod. se z toho důvodu konat nebudou ! ! !

ČERVEN 2017

Neděle 28. 5. – 6. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže farář Tomáš M. Živný (kostel)

Čtvrtek 1. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 4. 6. – Hod Boží svatodušní
16.30 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 8. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Pátek 9. 6.
18.00 Noc kostelů (kostel)

Sobota 10. 6.
Sborový výlet do Tábora

Neděle 11. 6. – Svaté Trojice
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Středa 14. 6.
15.45 Služby Boží duchovních, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 15. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)
19.30 Presbyterstvo (Mathesiova síň)

Neděle 18. 6. – 1. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 22. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 25. 6. – 2. po Trojici (Památný den přijetí Augsburského vyznání)
18.00 Služby Boží, káže farář Jaroslav Vokoun (kostel)

Úterý 27. 6.
18.00 Čtenářský klub: Mark Haddon – Podivný případ se psem (Lutherova síň)

Čtvrtek 29. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň) ! ! ! Upozornění - Mimořádně se nekoná! Místo ní Pobožnost slovenského sboru u příležitosti svátku sv. Petra a Pavla v kostele !!!

Neděle 2. 7. – 3. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Neděle 11. 7. – 4. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář Jaroslav Vokoun (kostel)

Upozorňujeme:

Pátek 8. 9. - sobota 9. 9. 2017
Církevní výlet do Jáchymova a západních Čech po stopách luterské reformace (přihlášení se do 30. 6. 2017)

Květen 2017

Neděle 30. 4. – 2. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Úterý 2. 5.
18.00 Čtenářský klub: Amos Oz - Černá skříňka (Mathesiova síň)

Středa 3. 5.
15.45 Služby Boží duchovních ECAV v ČR, káže vikář Arthur Eberson (kostel)

Čtvrtek 4. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 7. 5. – 3. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Čtvrtek 11. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 14. 5. – 4. po Velikonocích
16.30 Mimořádné zasedání presbyterstva – kanonická vizitace (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)
19.30 Zasedání presbyterstva společně se synodály (Mathesiova síň)

Čtvrtek 18. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Sobota 20. 5.
10.00 Zasedání synodu (Lutherova síň)

Neděle 21. 5. – 5. po Velikonocích
18.00 Pobožnost, vede vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 25. 5. – Nanebevstoupení Krista
18.00 Služby Boží společné se slovenským sborem (kostel)

Neděle 28. 5. – 6. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 1. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 4. 6. – Hod Boží svatodušní
16.30 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 8. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Pátek 9. 6.
18.00 Noc kostelů (kostel)

Sobota 10. 6.
Sborový výlet do Tábora

Neděle 11. 6. – Svaté Trojice
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Upozorňujeme:

Pátek 8. 9. - sobota 9. 9. 2017
Církevní výlet do Jáchymova a západních Čech po stopách luterské reformace

Přílohy:

DUBEN

Neděle 26. 3. – 4. postní
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 29. 3.
15.45 Služby Boží duchovních ECAV v ČR, káže farář Tomáš M. Živný (kostel)

Čtvrtek 30. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)
19.30 Presbyterstvo (Mathesiova síň)

Neděle 2. 4. – 5. postní
16.30 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Středa 5. 4.
18.00 Nešpory formou moteta – koncertu s kázáním a svátostí Večeře Páně, Ensemble Mathesius pod vedením Lukáše M. Vytlačila (kostel)

Čtvrtek 6. 4.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 9. 4. – 6. postní (Květná)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 13. 4. - Zelený
18.00 Poslední večeře Krista (Mathesiova síň)

Pátek 14. 4. - Velký
15.00 Služby Boží, káže Martin Damašek (kostel)

Neděle 16. 4. – Hod Boží velikonoční
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Středa 19. 4.
15.45 Služby Boží duchovních ECAV v ČR, káže superintendent Marián Čop (kostel) /aktualizováno 10. 4. 2017/

Čtvrtek 20. 4.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)
19.30 Presbyterstvo (Mathesiova síň)

Neděle 23. 4. – 1. po Velikonocích
16.30 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 27. 4.
Biblická hodina se nekoná s ohledem na akci viz níže /aktualizováno 10. 4. 2017/
19.30 Martin Luther ekumenicky - hosté: Jaroslav Vokoun, Petr Hlaváček, Robert Svatoň, Moderuje: Pavel Mareš (Dominikánská 8/Jilská 7a)

Neděle 30. 4. – 2. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Úterý 2. 5.
18.00 Čtenářský klub: Amos Oz - Černá skříňka (Lutherova síň)

Středa 3. 5.
15.45 Služby Boží duchovních ECAV v ČR, káže vikář Arthur Eberson (kostel) /aktualizováno 10. 4. 2017/

Čtvrtek 4. 5 .
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 7. 5. – 3. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Březen 2017

Středa 1. 3. - Popeleční
18.00 Služby Boží společné se slovenským sborem, káže David Jurech (kostel)

Čtvrtek 2. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 5. 3. – 1. postní
18.00 Služby Boží, káže teolog Pavel Roubík (kostel)

Úterý 7. 3.
18.00 Čtenářský klub: Umberto Eco – Od hlouposti k šílenství (Lutherova síň)

Středa 8. 3.
18.00 Nešpory formou Moteta – koncertu s kázáním, Ensemble Mathesius pod vedením Lukáše M. Vytlačila (kostel)

Čtvrtek 9. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 12. 3. – 2. postní
16.30 Dětská besídka (Mathesiova síň) - NEKONÁ SE/ODKLÁDÁ SE NA JINÝ TERMÍN (aktualizováno 10. 3. 2017 v 16.51 hod.)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 16. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 19. 3. – 3. postní
18.00 Služby Boží, káže ordinovaný diakon Dominik F. Žbánek (kostel)

Čtvrtek 23. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Sobota 25. 3.
19.00 Koncert barokní hudby, vstupné dobrovolné (kostel)

Neděle 26. 3. – 4. postní
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 29. 3.
15.45 Služby Boží duchovních ECAV v ČR, káže farář Tomáš M. Živný (kostel)

Čtvrtek 30. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)
19.30 Presbyterstvo (Mathesiova síň)

Neděle 2. 4. – 5. postní
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Středa 5. 4.
18.00 Nešpory formou Moteta – koncertu s kázáním a svátostí Večeře Páně, Ensemble Mathesius pod vedením Lukáše M. Vytlačila (kostel)

Stránky