Archiv kalendária

Červen 2018

Neděle 27. 5. – Svaté Trojice
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 30. 5.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 31. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 3. 6. – 1. po Trojici
16.00 Konvent mimořádný volební – sborového faráře (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Čtvrtek 7. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 10. 6. – 2. po Trojici
18.00 Služby Boží spojené s vystoupením pěveckého souboru ze slovenské Opiné, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 14. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 17. 6. – 3. po Trojici
18.00 Pobožnost, káže jáhen Dominik F. Žbánek (kostel)

Středa 20. 6.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)
18.30 Zasedání presbyterstva (Mathesiova síň)

Čtvrtek 21. 6.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 24. 6. – 4. po Trojici
17.00 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 28. 6.
18.00 Přednáška Lutherovy společnosti: Naomichi Masaki – X. článek Augsburského vyznání víry a reformační dědictví Večeře Páně (Mathesiova síň)

Neděle 1. 7. – 5. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Upozorňujeme:

Sobota 8. 9.
Sborový výlet do Plzně

Neděle 16. 9.
Instalace sborového faráře v rámci Služeb Božích

Pátek 28. 9. - neděle 30. 9.

Církevní výlet k 100. výročí vzniku ČSR

Květen 2018

Středa 2. 5.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 3. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 6. 5. – 5. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Středa 9. 5.
15.45 Služby Boží duchovních ECAV v ČR, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 10. 5. - Nanebevstoupení Páně
18.00 Pobožnost, vede farář Pavel Roubík (Mathesiova síň)

Neděle 13. 5. – 6. po Velikonocích
17.00 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží (primice – první samostatně sloužené novoknězem), káže farář Pavel Roubík (kostel)

Středa 16. 5.
18.30 Zasedání presbyterstva společné se synodály (Mathesiova síň)

Čtvrtek 17. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Sobota 19. 5.
15.00 Slavnostní pásmo k výročí posvěcení kostela sv. Michala V Jirchářích s následnou zahradní slavností (kostel, zahrada, Lutherova síň)

Neděle 20. 5. - Hod Boží svatodušní
09.30 Služby Boží slavnostní spojené – výročí posvěcení kostela sv. Michala V Jirchářích, káže farář Michale Hübner, generální sekretář Martin-Luther-Bund, Erlangen (kostel)
!!! Upozornění !!! Služby Boží v obvyklém čase v 18 hod. se konat nebudou !!!

Čtvrtek 24. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Pátek 25. 5.
18.00 Noc kostelů (kostel)

Sobota 26. 5.
10.00 Zasedání synodu (Lutherova síň)

Neděle 28. 5. – Svaté Trojice
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 30. 5.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 31. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 3. 6. – 5. po Velikonocích
16.00 Konvent mimořádný volební – sborového faráře (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Duben 2018

Čtvrtek 29. 3. - Zelený
18.00 Poslední večeře Krista (Mathesiova síň)

Pátek 30. 3. - Velký
15.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Neděle 1. 4. – Hod Boží velikonoční
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Středa 4. 4.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 5. 4.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 8. 4. – 1. po Velikonocích
17.00 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže Martin Sabo, farář sboru ČCE v Praze – Strašnicích (kostel)

Čtvrtek 12. 4.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 15. 4. – 2. po Velikonocích
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Středa 18. 4.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 19. 4.
Upozornění!!! Z technických důvodů zrušena 18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 22. 4. – 3. po Velikonocích
15.30 Zasedání presbyterstva (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 26. 4.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 29. 4. – 4. po Velikonocích
09.30 Služby Boží slavnostní spojené – ordinace Pavla Roubíka (kostel)
!!! Upozornění !!! Služby Boží v obvyklém čase v 18 hod. se konat nebudou !!!

Středa 2. 5.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 3. 5.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 6. 5. – 5. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže prof. Jaroslav Vokoun (kostel)

Upozorňujeme:

Sobota 19. 5.
15.00 Slavnostní pásmo k výročí posvěcení kostela sv. Michala V Jirchářích s následnou zahradní slavností (kostel, zahrada, Lutherova síň a Café Jericho)

Neděle 20. 5.
09.30 Služby Boží slavnostní spojené – výročí posvěcení kostela sv. Michala V Jirchářích (kostel)
!!! Upozornění !!! Služby Boží v obvyklém čase v 18 hod. se konat nebudou !!!

BŘEZEN 2018

Neděle 4. 3. – 3. postní
17.00 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 8. 3.
18.00 Přednáška Lutherovy společnosti: Jan Baťa – Luterská hudební kultura v předbělohorské Praze (AKC, Husova 4a, Praha 1)

Neděle 11. 3. – 4. postní
15.30 Zasedání presbyterstva (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Středa 14. 3.
15.45 Služby Boží duchovních naší církve, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 15. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 18. 3. – 5. postní
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Úterý 20. 3.
18.00 Čtenářský klub: Orhan Pamuk – Jmenuji se Červená (Lutherova síň)

Středa 21. 3.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 22. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 25. 3. – 6. postní - Květná
18.00 Služby Boží, káže ordinovaný diakon Dominik F. Žbánek (kostel)

Čtvrtek 29. 3. - Zelený
18.00 Poslední večeře Krista (Mathesiova síň)

Pátek 30. 3. - Velký
15.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Neděle 1. 4. – Hod Boží velikonoční
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Středa 4. 4.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 5. 4.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 8. 4. – 1. po Velikonocích
18.00 Služby Boží, káže Martin Sabo, farář sboru ČCE v Praze – Strašnicích (kostel)

Únor 2018

Neděle 4. 2. – 2. předpostní
18.00 Služby Boží, káže ordinovaný diakon D. Žbánek (kostel)

Čtvrtek 8. 2.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 11. 2. – Předpostní
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Středa 14. 2. - Popeleční
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží spojené se slovenským sborem, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 15. 2.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 18. 2. – 1. postní
16.00 Zasedání presbyterstva (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží s uvedením nového sborového presbyterstva (kostel)

Středa 21. 2.
15.45 Služby Boží duchovních naší církve, káže vikář Arthur M. Eberson (kostel)

Čtvrtek 22. 2.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Pátek 23. 2.
18.00 Varhanní koncert na památku Martina Luthera a Alberta Schweitzera (kostel)

Neděle 25. 2. – 2. postní
18.00 Služby Boží, káže Jaroslav Vokoun (kostel)

Středa 28. 2.
15.30 Klub maminek, vede Magdalena Hromadová (Mathesiova síň)

Čtvrtek 1. 3.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 4. 3. – 3. postní
17.00 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Upozorňujeme:

Čtvrtek 8. 3.
18.00 Přednáška Lutherovy společnosti: Jan Baťa – Luteránská hudba v Praze doby předbělohorské (AKC, Husova 4a, Praha 1)

Středa 14. 3.
19.30 Nešpory formou Moteta – duchovního koncertu s kázáním; Ensemble Mathesius pod vedením Lukáše M. Vytlačila, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Leden 2018

Pondělí 1. 1. 2018 – Svátek jména Ježíš/Nový rok
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 4. 1.
Upozornění! Biblická hodina se nekoná!!!

Neděle 7. 1. – 1. po Zjevení
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 10. 1.
15.45 Služby Boží duchovních naší církve, káže superintendent M. Čop (kostel)

Čtvrtek 11. 1.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 14. 1. – 2. po Zjevení
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 18. 1.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 21. 1. – Poslední po Zjevení
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 24. 1.
18.30 Zasedání presbyterstva (Mathesiova síň)

Čtvrtek 25. 1.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 28. 1. – 3. předpostní
15.00 Konvent sboru – výroční a volební nového presbyterstva a synodálů sboru (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 1. 2.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 4. 2. – 2. předpostní
18.00 Služby Boží, káže ordinovaný diakon D. Žbánek (kostel)

Upozorňujeme:

Neděle 18. 2. – 1. postní
18.00 Služby Boží s uvedením nového sborového presbyterstva (kostel)

Prosinec 2017

Neděle 26. 11. – Poslední církevního roku
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 30. 11.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 3. 12. – 1. adventní
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 6. 12.
18.30 Zasedání presbyterstva (Mathesiova síň)

Čtvrtek 7. 12.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Sobota 9. 12.
16.00 Adventní setkání sboru (Mathesiova síň)

Neděle 10. 12. – 2. adventní
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Středa 13. 12.
15.45 Služby Boží duchovních naší církve, káže Tomáš M. Živný (kostel)

Čtvrtek 14. 12.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 17. 12. – 3. adventní
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 21. 12.
Upozornění! Biblická hodina se nekoná!!!

Neděle 24. 12. – 4. adventní/Štědrý den
22.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Pondělí 25. 12. – Hod Boží vánoční
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Neděle 31. 12. – Neděle po Vánocích/Silvestr (konec občanského roku)
18.00 Služby Boží společné se slovenským sborem, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Pondělí 1. 1. 2018 – Svátek jména Ježíš/Nový rok
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 4. 1.
Upozornění! Biblická hodina se nekoná!!!

Neděle 7. 1. – 1. po Zjevení
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Upozorňujeme:

Neděle 28. 1. 2018
15.00 Konvent sboru – výroční a volební nového presbyterstva a synodálů sboru (Mathesiova síň)

Listopad 2017

Neděle 29. 10. – 20. po Trojici
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Úterý 31. 10. – Den reformace
18.00 Slavnostní Služby Boží spojené se slovenským sborem (kostel)

Čtvrtek 2. 11.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 5. 11. – 21. po Trojici
17.30 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Úterý 7. 11.
18,00 Čtenářský klub: Haruku Murakami - Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování (Lutherova síň)

Středa 8. 11.
18.00 Přednáška Lutherovy společnosti: Pavel Roubík - Philipp Melanchthon: Mezi humanismem a reformací (AKC, Husova 4a, Praha 1)

Čtvrtek 9. 11.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Sobota 11. 11.
10.00 Mimořádné zasedání synodu (Lutherova síň)

Neděle 12. 11. – Třetí před koncem církevního roku
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 16. 11.
Upozornění!!! Biblická hodina se nekoná (z důvodu předvečeru státního svátku)!!!

Neděle 19. 11. – Předposlední církevního roku
18.00 Služby Boží, káže profesor Jaroslav Vokoun (kostel)

Středa 22. 11.
15.45 Služby Boží duchovních naší církve, káže David Jurech (kostel)

Čtvrtek 23. 11.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 26. 11. – Poslední církevního roku
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 30. 11.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 3. 12. – 1. adventní
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Upozorňujeme:

Sobota 9. 12.
16.00 Adventní setkání sboru (Mathesiova síň)

Říjen 2017

Neděle 1. 10. – 16. po Trojici
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Úterý 3. 10.
18.00 Čtenářský klub: Imbolo Mbue – Touhy Džendeho Džongy (Lutherova síň)

Čtvrtek 5. 10.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 8. 10. – 17. po Trojici
16.00 Dětské odpoledne (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 12. 10.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 15. 10. – 18. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)
19.30 Presbyterstvo (Mathesiova síň)

Čtvrtek 19. 10.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 22. 10. – 19. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 25. 10.
15.45 Služby Boží duchovních naší církve, káže Jaroslav Kratka (kostel)

Čtvrtek 26. 10.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 29. 10. – 20. po Trojici
18.00 Pobožnost, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Úterý 31. 10. – Den reformace
18.00 Slavnostní Služby Boží (kostel)

Čtvrtek 2. 11.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 5. 11. – 21. po Trojici
17.30 Dětská besídka (Mathesiova síň)
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Úterý 7. 11.
18,00 Čtenářský klub: Haruku Murakami - Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování (Lutherova síň)

Středa 8. 11.
18.00 Přednáška Lutherovy společnosti: Pavel Roubík - Philipp Melanchthon: Mezi humanismem a reformací (AKC, Husova 4a, Praha 1)

ZÁŘÍ 2017

Neděle 3. 9. – 12. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Čtvrtek 7. 9.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Pátek 8. 9. - sobota 9. 9. 2017
Církevní výlet „Po stopách luterské reformace do severozápadních Čech“

Neděle 10. 9. – 13. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Čtvrtek 14. 9.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 17. 9. – 14. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Středa 20. 9.
15.45 Služby Boží duchovních naší církve, káže farář Charles Cortright, farář LCMS (kostel)

Čtvrtek 21. 9.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Sobota 23. 9.
15.00 Pásmo k výročí posvěcení kostela a následná zahradní slavnost se speciálně připraveným Jublilejním reformačním pivem (kostel, zahrada, Café Jericho)

Neděle 24. 9. – 15. po Trojici
09.00 Rozhlasové Služby Boží – slavnostní spojené se slovenským sborem u příležitosti výročí posvěcení chrámu sv. Michala V Jirchářích spolu s představením speciálního vydání Bible u příležitosti 500 let reformace, káže Katarína Hudáková, seniorka Liptovsko-oravského seniorátu ECAV na Slovensku (kostel)
! ! ! Upozornění - Služby Boží v obvyklém čase v 18.00 hod. se z toho důvodu konat nebudou ! ! !

Neděle 1. 10. – 16. po Trojici
18.00 Služby Boží, káže vikář Pavel Roubík (kostel)

Úterý 3. 10.
18.00 Čtenářský klub: Imbolo Mbue – Touhy Džendeho Džongy (Lutherova síň)

Čtvrtek 5. 10.
18.00 Biblická hodina (Mathesiova síň)

Neděle 8. 10. – 17. po Trojici

18.00 Služby Boží, káže farář David Jurech (kostel)

Stránky